Iga Świątek – Aryna Sabalenka Kiedy i o której finał w Madrycie

Aryna Sabalenka podkreśla, że triumf w styczniowym Australian Open zupełnie ją zmienił. Po pierwszym wielkoszlemowym zwycięstwie w karierze uwierzyła w siebie i dojrzała. – Po triumfie w Australian Open zmieniłam się. Stałem się trochę jakby bardziej spokojna na korcie. Nie wiem. Chyba się starzeję – stwierdziła ze śmiechem. – Myślę, że po Australian Open wszystko się zmieniło. Czuję się jak inna osoba. Trochę inaczej patrzę na tenis. Mam teraz bardzo dużo wiary w siebie – dodała.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka zgodnie podkreślają, że świetnie czują się na kortach w Madrycie. Białorusinka triumfowała tam dwa lata temu. – To będzie naprawdę niesamowite, jeśli pokonam taką zawodniczkę jak Iga na korcie ziemnym. Nie będę się teraz spieszyć. Po prostu muszę czekać na swoje szanse, a potem je wykorzystać. Myślę, że w Stuttgarcie wariowałam na korcie, kiedy miałam dobre okazje, grałam jak szalona. Spieszyłam się. Tym razem po prostu zagram z większą pasją i poczekam na lepsze uderzenia, aby zakończyć punkt. Bardzo lubię grać w Madrycie. Czuję, że ten kort jest dla mnie idealny. I znów chcę tutaj poczuć się jak mistrzyni! – stwierdziła Sabalenka.

Finał Iga Świątek – Aryna Sabalenka w turnieju WTA w Madrycie zostanie rozegrany w sobotę 6 maja 2023 o godzinie 18.30. Transmisje TV z turnieju WTA w Madrycie na antenie Canal+ Sport.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here