Iga Świątek dała niezły popis. Robert Lewandowski będzie pod wrażeniem

Iga Świątek w nocy z czwartku na piątek wywalczyła awans do finału turnieju Mutua Madrid Open. Polka jak zwykle wyszła na kort niezwykle skupiona i bez problemu pokonała Weronikę Kudiermietową 6:1, 6:1. Zanim jednak rozpoczął się mecz, obie tenisistki zrobiły sobie krótką rozgrzewkę. Polka swoimi wyczynami od razu przyciągnęła uwagę fotoreporterów.

Iga Świątek idzie jak burza przez poszczególne etapy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Raszynianka po raz drugi w karierze zdecydowała się wziąć udział w imprezie w stolicy Hiszpanii, mimo to bez większej presji podeszła do rywalizacji rozprawiając się z dotychczasowymi rywalkami. W pierwszej rundzie 21-latka jako liderka światowego rankingu otrzymała wolny los. Udział w turnieju rozpoczęła więc od drugiej rundy, w której zmierzyła się z Julią Grabher. Polka szybko poradziła sobie z Austriaczką, wygrywając 6:3, 6:2. Takim samym wynikiem zakończyło się kolejne spotkanie z udziałem Polki. Tym razem wyższość Świątek musiała uznać Amerykanka Bernarda Pera.

Iga Świątek dostała pytanie o Roberta Lewandowskiego. Nie było łatwe, ale “wybrnęła”

W ⅛ finału na drodze Igi stanęła Jekatierina Aleksandrowa. Po trzysetowej batalii lepsza okazała się rakieta numer jeden na świecie. Podczas meczu ćwierćfinałowego raszynianka spotkała się na korcie z Petrą Martić. Chorwatka przed meczem wydawała się bardzo pewna siebie, jednak ostatecznie przegrała 0:6, 3:6. W półfinale Iga Świątek praktycznie nie zdążyła się zmęczyć – Polka idealnie wykorzystywała błędy Weroniki Kudiermietowej i wygrała 6:1, 6:1, zapewniając sobie udział w finale madryckiego turnieju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here