Iga Świątek może przejść do historii. Ma to na wyciągnięcie ręki @everyone

W czwartkowy wieczór Iga Świątek rozegra półfinałowy mecz na turnieju WTA w Madrycie. Jej rywalką będzie Weronika Kudiermietowa. Jeśli Polka wygra ten pojedynek, zapisze się w historii tenisa jako pierwsza reprezentantka naszego kraju, która dostała się do finału singla tego turnieju.

Minęły niecałe dwa tygodnie, odkąd Iga Świątek wygrała w finale turnieju WTA w Stuttgarcie, a już ma szansę na zakwalifikowanie się do kolejnego finału. Tym razem Polka toczy bój na kortach w Madrycie.

Iga Świątek w kolejnych meczach udowadnia, że cieszy się bardzo wysoką formą i bez większych problemów pokonuje kolejne rywalki. To bardzo dobry znak, ponieważ już 22 maja rozpocznie się wielkoszlemowy turniej French Open, na którym Polka triumfowała już dwukrotnie (2020 i 2022) i przystąpi do obrony mistrzowskiego tytułu.

Iga Świątek może zapisać kolejną kartkę w historii polskiego tenisa
Jednak póki co, Świątek rywalizuje na kortach w Madrycie i już w czwartkowy wieczór zmierzy się w półfinale z Weroniką Kudiermietową. Jeśli wygra, a jest zdecydowaną faworytką, zostanie pierwszą Polką, która awansowała do finału tego turnieju – historia Mutua Madrid Open sięga 2002 roku (kobiety grają na nim od 2009 roku).

Do tej pory najbliżej tego osiągnięcia była Agnieszka Radwańska, która w latach 2012 i 2014 grała na etapie półfinałów. Za pierwszym razem lepsza od niej okazała się Wiktoria Azarenka. Dwa lata później Polka musiała uznać wyższość Marii Szarapowej.

Na Mutua Madrid Open Polacy występowali w finale, ale w deblu. Miało to miejsce w latach 2008 i 2012. Oba te spotkania zostały wygrane przez Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Do tej pory nie zdarzyło się jednak, aby jakikolwiek reprezentant naszego kraju (kobieta lub mężczyzna) wywalczył sobie udział w wielkim finale singla, nie wspominając już o wygraniu go.

Mecz Igi Świątek w półfinale Mutua Madrid Open odbędzie się wieczorem w czwartek 4 maja. Początek jest zaplanowany na godzinę 21:30. Zwyciężczyni tego pojedynku w finale spotka się z Marią Sakkari lub Aryną Sabalenką.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here