Iga Świątek nominowana do prestiżowej nagrody. Duże wyróżnienie dla Polki

Rokrocznie WTA wręcza nagrodę dla najlepszej zawodniczki sezonu, a po statuetki w poprzednich edycjach plebiscytu sięgały takie zawodniczki jak Maria Szarapowa, Serena Williams czy Ashleigh Barty. Szansę na triumf w tegorocznej edycji ma Iga Świątek, która znalazła się w gronie nominowanych.

Iga Świątek na przestrzeni sezonu systematycznie poprawiała swoją pozycję w światowej czołówce. Jeszcze w styczniu Polka była na 17. miejscu w rankingu WTA. Zwycięstwa w turniejach rozgrywanych w Rzymie i Paryżu sprawiły, że 20-latka zgromadziła cenne punkty umożliwiające jej awans w zestawieniu.

Udane występy Igi Świątek w turniejach WTA
Co więcej, Polka dochodziła do czwartej rundy Australian Open. US Open i Wimbledonu. Jeszcze lepiej poszło jej we French Open, gdzie broniąca tytułu zawodniczka odpadła dopiero w ćwierćfinale. Dobre wyniki osiągane w najbardziej prestiżowych imprezach pomogły jej awansować do czołowej dziesiątki światowego rankingu i wziąć udział w turnieju WTA Finals. Tam Świątek wprawdzie wygrała tylko z Paulą

światowego rankingu i wziąć udział w turnieju WTA Finals. Tam Świątek wprawdzie wygrała tylko z Paulą Badosą i nie awansowała do półfinału, ale i tak została nominowana do tytułu zawodniczki sezonu.

WTA oprócz Polki nominowało Barborę Krejcikovą, Ashleigh Barty, Naomi Osakę, Garbine Muguruzą, Arynę Sabalenkę oraz Emmę Raducanu. Przypomnijmy, Osaka sięgnęła w tym sezonie po triumf w Australian Open, Krejcikova była najlepsza na kortach Rolanda Garrosa, Barty zatriumfowała w Wimbledonie, a Raducanu w US Open.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here