Iga Świątek – Putincewa O której godzinie gra Iga Świątek United Cup KIEDY gra Iga Świątek pierwszy mecz GODZINA

Iga Świątek – Putincewa KIEDY gra Iga Świątek United Cup Iga Świątek – Putincewa O której godzinie gra Iga Świątek pierwszy mecz. Trwa już United Cup, międzynarodowy turniej, w którym walczy 18 najlepszych tenisowych reprezentacji. Polska pierwszy mecz zagra z Kazachstanem, a jako pierwsza na kort wyjdzie Iga Świątek, a jej rywalką będzie Julia Putincewa (nr 51). W Brisbane w barwach reprezentacji Polski powalczą wielkie gwiazdy m.in. Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette, Łukasz Kubot, a kapitański duet stworzą Agnieszka Radwańska i Dawid Celt. Sprawdź, kiedy mecz Igi Świątek w United Cup O której gra Iga Świątek – Putincewa GODZINA meczu w United Cup w Australii.

Iga Świątek pierwszy mecz w United Cup zagra z Julią Puticewą. Polka od kilku dni jest już w Brisbane, gdzie rywalizować będzie w barwach reprezentacji Polski w nowych międzynarodowych rozgrywkach. To tenisowy turniej drużyn mieszanych w Australii (Brisbane, Perth i Sydney), w którym walczy 18 najlepszych narodowych reprezentacji. Polacy trafili do grupy z Kazachstanem i Szwajcarią.

Iga Świątek – Putincewa O której godzinie gra United Cup KIEDY gra Iga Świątek
Iga Świątek i Julia Putincewa zagrają ze sobą 31 grudnia, w pierwszym dniu rywalizacji w meczu Polska – Kazachstan. – Podoba mi się format tych rozgrywek, wszyscy jesteśmy podekscytowani – powiedziała Iga Świątek. – To pierwszy turniej w roku, więc będzie ciężko. Ale fajnie, że jesteśmy razem i będziemy mogli w pewnym sensie podzielić się doświadczeniami z naszymi kolegami i koleżankami z drużyny, posiedzieć razem na ławce i wspierać się nawzajem – dodała Iga Świątek. – Moim celem była zawsze popularyzacja tenisa w Polsce. Wciąż jesteśmy krajem, który jest bardziej skoncentrowany na piłce nożnej, ale czuję, że cały sukces, jaki odnieśliśmy z Hubim Hurkaczem oraz wcześniejsze dokonania Agi Radwańskiej dają efekty. Myślę, że to naprawdę się sumuje i możemy wykonać świetną robotę popularyzując tenis i czyniąc go bardziej dostępnym dla dzieci – stwierdziła Iga Świątek.

Iga Świątek i Julia Putincewa grały ze sobą tylko raz. W 2021 r. Polka ograła tę tenisistkę 6:4, 6:4 w turnieju WTA w Ostrawie. W United Cup nie zagra w barwach Kazachstanu Jelena Rybakina, mistrzyni Wimbledonu. Pod jej nieobecność Putincewa jest teoretycznie najmocniejszą tenisistką w drużynie Kazachstanu. Iga Świątek i Hubert Hurkacz łączą siły, więc rozstawiona w turnieju Polska będzie jednym z faworytów. Nasze gwiazdy wspierać będą też m.in. Magda Linette i Łukasz Kubot. Agnieszka Radwańska razem z mężem Dawidem Celtem stworzy kapitański duet. Isia w 2015 r. wraz z Jerzym Janowiczem poprowadziła już Polskę do triumfu w Pucharze Hopmana (pamiętne zwycięstwo nad Sereną Williams w finale). Można powiedzieć, że bardziej rozbudowany United Cup jest następcą tych rozgrywek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here