Ikona tenisa “rozpracowała” Igę Świątek? Mówi o strategicznych przerwach

Iga Świątek niebawem rozpocznie kolejny turniej. Raszynianka we Włoszech będzie broniła tytułu wywalczonego w 2022 roku. Patrząc na jej aktualną formę, można pokusić się o stwierdzenie, że zawodniczka może znaleźć się w finale kolejnej imprezy. Pod wrażeniem wyczynów Polki w tym sezonie jest była tenisistka, Chris Evert. Kobieta wróży 21-latce zwycięstwo we French Open 2023.

Iga Świątek w ostatnich tygodniach dostarczyła kibicom wielu emocji. Nasza najlepsza tenisistka zrobiła wielkie show w turnieju WTA w Stuttgarcie. Nie tylko triumfowała w rozgrywkach, ale również obroniła tytuł, który wywalczyła w minionym roku. Raszynianka po zmaganiach w Niemczech nie spoczęła na laurach, tylko z przytupem rozpoczęła kolejne pojedynki na korcie.

W Hiszpanii dotarła do wielkiego finału. Tam lepsza okazała się jej aktualnie najgroźniejsza rywalka, Aryna Sabalenka. Białorusinka przed meczem z Polką deklarowała w mediach, że chce zrewanżować się za porażkę w Stuttgarcie. Słowa dotrzymała. Świątek mimo porażki, była zadowolona ze swojej postawy w Madrycie.

“Kolejny tydzień i kolejny turniej za mną. Dużo wyzwań, dużo dobrych dni na korcie, świetne jedzenie i kawa. No i nowe wspomnienia do kolekcji – to zabieram ze sobą. Do zobaczenia w Rzymie!” – napisała tenisistka na swoim Instagramie.

Teraz przed Świątek starty w Rzymie. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że raszynianka jest jedną z głównych faworytek do wygrania całej imprezy. Była zawodniczka, Chris Evert poszła o krok dalej i wypowiedziała się o szansach Polki przed wielkoszlemowym French Open.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here