Maja Chwalińska awansowała na najwyższą pozycję w karierze, czego możemy się dowiedzieć z nowo opublikowanego rankingu WTA. Liderką wciąż jest, co oczywiste, Iga Świątek. Ogółem w zestawieniu sklasyfikowanych jest dziesięć Polek.

Turniej BNP Paribas Poland Open w Warszawie nie był najbardziej udany dla naszych reprezentantek. Iga Świątek odpadła bowiem w ćwierćfinale, po porażce z późniejszą zwyciężczynią całych zawodów Caroline Garcią, na drugiej rundzie udział zakończyła Maja Chwalińska, a w pierwszej odpadła Weronika Falkowska. Obie przegrały z Petrą Martić.

RANKING WTA. ŚWIĄTEK POWIĘKSZA PRZEWAGĘ, REKORDOWE MIEJSCE CHWALIŃSKIEJ
Mimo to, Świątek jeszcze o 60 punktów powiększyła swoją ogromną przewagę w rankingu. Podium uzupełniają Anett Kontaveit i Maria Sakkari, które tracą jednak przeszło 4 tysiące punktów do Polki. Co ciekawe, Garcia dzięki zwycięstwu na warszawskich kortach zaliczyła awans aż o 13 pozycji, wskakując na 32. miejsce w zestawieniu najlepszych tenisistek.

Na najwyższym miejscu w karierze znajduje się Maja Chwalińska. 20-latka awansowała o dwie pozycje i w tym momencie zajmuje 160. miejsce. Inna z uczestniczek warszawskiego turnieju, Falkowska, awansowała z kolei o dziewięć miejsc i jest 337.

Magda Linette nie wystąpiła w Warszawie, bo w tym czasie rywalizowała w turnieju w Pradze, gdzie dotarła do III rundy. Ten występ także zapewnił jej awans w rankingu, na 66. miejsce.

Top 10 rankingu WTA i miejsca Polek:
1. Iga Świątek 8396 pkt
2. Anett Kontaveit 4476 pkt
3. Maria Sakkari 4190 pkt
4. Paula Badosa 4030 pkt
5. Ons Jabeur 4010 pkt
6. Aryna Sabalenka 3267 pkt
7. Jessica Pegula 3087 pkt
8. Garbine Muguruza 2886 pkt
9. Danielle Collins 2743 pkt
10. Emma Raducanu 2717 pkt

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here