Powrót królowej w wielkim stylu! Iga Świątek była bezwzględna

epa10582020 Iga Swiatek of Poland in action during her round of last sixteen match against Qinwen Zheng of China at the Porsche Tennis Grand Prix tournament in Stuttgart, Germany, 20 April 2023. EPA/RONALD WITTEK Dostawca: PAP/EPA.

Iga Świątek wróciła na kort w wielkim stylu! Polska liderka rankingu WTA rozegrała pierwszy mecz po długiej kontuzji i pokonała Qinwen Zheng 6:1, 6:4. Chinka przez chwilę próbowała zagrozić faworytce, ale różnica poziomów w decydujących chwilach była doskonale widoczna.

Już w piątek jedyna Polka w turnieju zmierzy się z Karoliną Pliskovą w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie.

Polka wróciła na kort po długiej przerwie spowodowanej urazem. Turniej w Stuttgarcie dawał jej spory komfort. Nie jest tajemnicą, że mączka jest ulubioną nawierzchnią liderki rankingu, która triumfowała przed rokiem nie tylko w Stuttgarcie, ale również w Rzymie i w Rolandzie Garrosie. Mecz z Qinwen Zheng odbył się w praktycznie najpóźniejszym możliwym turnieju, co miało dać szansę na jeszcze lepsze przystosowanie się do nawierzchni.

Chinka wcale nie musiała być jednak najłatwiejszą rywalkę. Wystarczy przypomnieć wielkoszlemowy turniej na kortach w Paryżu, gdzie sensacyjnie urwała Świątek seta i nie była daleko od sprawienia sensacji. Jedną partię wygrała też podczas turnieju w San Diego, co mogło zwiastować wyrównany mecz. Choć drugi set był nieco gorszy niż pierwszy, to w decydującym momencie Iga Świątek potwierdziła swoją przewagę i nie wypuściła zwycięstwa z rąk.

W kolejnej rundzie turnieju zmierzy się z Karoliną Pliskovą, która pokonała wcześniej Donnę Vekić. Ich mecz odbędzie się już w piątek, nie przed 18.30.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here