Rozbiła bank w Madrycie. Przeogromna pensja

Iga Świątek prezentowała znakomitą formę w Madrycie. Polka dotarła do finału, w którym uległa Arynie Sabalence. Liderka światowego rankingu zarobiła olbrzymie pieniądze.

Finał w stolicy Hiszpanii zapowiadał się emocjonująco. Faworytką była Iga Świątek, która niedawno ograła Arynę Sabalenkę. Miało to miejsce w kwietniowym finale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Wówczas liderka światowego rankingu zwyciężyła 6:3, 6:4. Można było spodziewać się kolejnego ciekawego pojedynku w wykonaniu obecnie dwóch najlepszych tenisistek na świecie.

Mecz o tytuł był niesamowity, dramatyczny i było w nim wszystko. Obie tenisistki prezentowały niebywały poziom i grały na najwyższych obrotach. Ostatecznie to Białorusinka zdobyła 13. tytuł w karierze pokonując Polkę 6:3, 3:6, 6:3.

W hiszpańskiej imprezie pula nagród wynosiła 15,4 miliona euro (70,5 mln złotych). To wzrost o 17,2 proc. w porównaniu do sezonu 2022. Po połowie przeznaczono na imprezy dla kobiet i mężczyzn.

Aryna Sabalenka za triumf otrzymała aż 1,1 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 5 mln złotych! Iga Świątek za udział w finale zarobiła 580 tysięcy euro, co w przeliczeniu daje kwotę 2,662 miliona złotych.

Kolejnym startem liderki rankingu będzie impreza WTA 1000 w Rzymie. Świątek okazała się niepokonana we włoskiej stolicy w dwóch poprzednich edycjach. W tym roku będzie główną faworytką do ponownego triumfu.

zobacz też:
Przypatrz się uważnie. Świątek naprawdę to zrobiła podczas wymiany
“To stało się nie do zniesienia”. Znana tenisistka zawiesza karierę

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here