Sabalenka “obnażona”. Jej porażka wybrzmiała jeszcze mocniej

Anhelina Kalinina pokonała w sobotę Sofię Kenin 6:4, 6:2 w meczu trzeciej rundy Italian Open 2023. Przypomnijmy, że Amerykanka była pogromczynią Aryny Sabalenki, z którą sensacyjnie wygrała w czwartek 7:6(4), 6:2. Okazało się jednak, że nie była żadną rewelacją turnieju, która wyeliminuje kilka wielkich przeciwniczek i dojdzie w Rzymie daleko. To rzuca jeszcze gorsze światło na niespodziewane potknięcie zawodniczki urodzonej w Mińsku.

Sofia Kenin odpadła z turnieju Italian Open 2023. W sobotnim starciu z Anheliną Kalininą przegrała 4:6, 2:6. Spotkanie potrwało “netto” godzinę i 37 minut, ale było przerwane z powodu deszczu. Amerykanka nie była faworytką, jest 134. w rankingu, a Ukrainka plasuje się na 47. pozycji, jednak wydawało się, że będzie w stanie zagrać lepiej, zwłaszcza że wyeliminowała w czwartek Arynę Sabalenkę.

Kenin zaczęła mecz najgorzej jak się dało – od straty podania. Udało jej się wyrównać na 2:2, jednak jej serwis nie był pewny, co pokazywały kolejne break pointy dla przeciwniczki. W końcu Kalinina dopięła swego, przełamując na 4:3 i kontrolując do końca wydarzenia w pierwszej partii.

POGROMCZYNI SABALENKI ZA BURTĄ ITALIAN OPEN 2023
W drugim secie od wyniku 1:1 szala mogła przechylić się w obie strony. W kolejnych czterech gemach kibice oglądali break pointy, jednak w decydujących momentach to Ukrainka była dokładniejsza. Wyszła na prowadzenie 3:1 i 5:1 z przewagą podwójnego przełamania. Nie mogła już tego oddać. W kolejnym spotkaniu zagra z Wiktorią Azarenką lub Madison Keys.

Poziom gry Amerykanki jeszcze mocniej “obnaża” Sabalenkę. Białorusinka może już się skupić na przygotowaniach do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Przypomnijmy, że jest w dobrej formie, wygrała przecież zmagania w Madrycie, gdzie pokonała w finale Igę Świątek. Najbliższy czas pokaże, czy porażka z Kenin był pierwszym objawem obniżki dyspozycji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here