Zapytali Igę Świątek o Rosję i Białoruś na igrzyskach. Była bezradna

Iga Światek – najlepsza tenisistka świata oraz zwyciężczyni turnieju w Stuttgarcie – zawsze była radykalna we wspieraniu Ukrainy przeciw rosyjskiej agresji. Zapytana w Niemczech o to, czy rosyjskie i białoruskie tenisistki powinny brać udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu, odpowiedziała” “Działania MKOl w tej sprawie są dość zagmatwane”.

W gronie tenisistek trudno znaleźć zawodniczkę, która tak mocno i jasno opowiadałaby się przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. Iga Światek wielokrotnie wypowiadała się w tej sprawie, często także przypina do koszulko ukraiński kotylion. Do te4go stopnia, że gdy w ostatnim turnieju w Stuttgarcie wystąpiła bez tej flagi, pojawiło się wiele spekulacji w tej sprawie. Ucięła je sama zawodniczka, która szczerze przyznała, że zwyczajnie zapomniała o kotylionie.

Podczas imprezy w Niemczech pytano Igę Świątek o gorącą ostatnio kwestię dopuszczenia reprezentantów Rosji i Białorusi do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Na razie Międzynarodowy Komitet Olimpijskie nie podjął decyzji w tej sprawie, jedynie dopuścił ich do startów w zawodach międzynarodowych pod neutralną flagą i bez symboli. Już to spotyka się jednak z krytyka i buntem wielu federacji i sportowców.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here