Zaskakujące przeprosiny Igi Świątek. Niespodziewane wyznanie Polki tuż po porażce

Iga Świątek przegrała niestety sobotni finał turnieju WTA w Madrycie, uznając wyższość Aryny Sabalenki. Mecz dwóch czołowych tenisistek rankingu WTA był niezwykłym widowiskiem, w którym obie zawodniczki dały pokaz swoich umiejętności. Po spotkaniu Iga Świątek mimo porażki zademonstrowała przejawy dobrego humoru, rozpoczynając swoją wypowiedź od zaskakujących i nieco zabawnych przeprosin, skierowanych do hiszpańskojęzycznej części widowni.

Aryna Sabalenka chciała w finale Madrycie zrewanżować się Idze Świątek za poniesioną niespełna dwa tygodnie temu porażkę w decydującym boju na kortach w Stuttgarcie. Białoruska tenisistka w sobotę dopięła swego, czym sprawiła sobie wyjątkowy prezent na obchodzone dzień wcześniej 25. urodziny. Druga obecna rakieta świata ograła naszą reprezentantkę w trzech setach 6:3, 3:6, 6:3.

IGA ŚWIĄTEK PRZEGRAŁA Z ARYNĄ SABALENKĄ W FINALE TURNIEJU W MADRYCIE. ZASKAKUJĄCE PRZEPROSINY POLKI
Po spotkaniu Iga Świątek miała okazję, by stanąć przed mikrofonem i podzielić się swoimi odczuciami z zebraną na trybunach w stolicy Hiszpanii publicznością. Polska tenisistka rozpoczęła swoją wypowiedź w języku angielskim od dość zaskakujących przeprosin. – Przepraszam, że nie wypowiem się po hiszpańsku, ale nie jestem na tym poziomie, nie chcecie tego słyszeć – powiedziała 21-latka, zdobywając się na wypowiedź z przymrużeniem oka.

Później liderka rankingu WTA zwróciła się do swojej rywalki, gratulując jej zwycięstwa w turnieju

WTA w Madrycie. – Gratuluję, Aryna. To był niesamowity mecz. Zawsze prezentujesz intensywny tenis. Każde starcie z tobą to wyzwanie. Zasłużyłaś na to zwycięstwo. Obie mamy kapitalny sezon, więc mam nadzieję, że czekają nas kolejne finały w których się zmierzymy – stwierdziła Iga Świątek, zwracając się do szeroko uśmiechniętej Białorusinki.

Później przed mikrofonem stanęła Aryna Sabalenka, błyskawicznie rewanżując się Polce i odpowiadając na jej słowa. – Na początku gratulacje dla Igi Świątek. Rozegrałaś kolejny kapitalny turniej. Jak powiedziałaś, zawsze trudno jest nam ze sobą grać. Zawsze pchasz mnie do tego, by dawać z siebie wszystko, dobijać do limitów. Mam nadzieję, że zmierzymy się jeszcze wielokrotnie w tym sezonie – zadeklarowała

triumfatorka zmagań na kortach w Madrycie.

IGA ŚWIĄTEK ZMIENI PLANY? EKSPERTKA ZABRAŁA GŁOS PO PORAŻCE POLSKIEJ TENISISTKI W MADRYCIE
Niewykluczone, że niezwykle męcząca dla Igi Świątek rywalizacja w Hiszpanii – niektóre mecze naszej tenisistki kończyły się po północy – wpłynie na jej najbliższe plany startowe. Pojawiły się bowiem wątpliwości dotyczące występu liderki rankingu w turnieju WTA w Rzymie. Polka ma kapitalne wspomnienia z Włoch, bowiem wygrała dwie poprzednie edycje rozgrywanego tam turnieju.

Zobacz także: Zaskakujący gest sędziego tuż przed finałem Igi Świątek. Nagle ruszył w stronę Aryny Sabalenki

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here