Znamy godzinę meczu Igi Świątek

W środę, 3 maja, Iga Świątek powalczy o awans do półfinału w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Jej rywalką będzie Chorwatka Petra Martić. Poznaliśmy już godzinę tego spotkania.

Po wyleczeniu kontuzji Iga Świątek radzi sobie znakomicie. Udanie zainaugurowała sezon na kortach ziemnych, broniąc tytułu w Stuttgarcie. Teraz walczy o to, by wygrać drugi turniej z rzędu. Nasza tenisistka rywalizuje w Hiszpanii podczas imprezy WTA 1000 w Madrycie.

Polka w pierwszej rundzie otrzymała wolny los, a następnie pokonała Julię Grabher, Bernardę Perę i Jekaterinę Aleksandrową. Dzięki temu jest już w ćwierćfinale turnieju, w którym nie rywalizowała rok temu.

W środę Świątek stanie przed szansą awansu do kolejnej fazy tej imprezy. Czeka ją bowiem mecz z 33. rakietą świata, Petrą Martić. Będzie to drugie bezpośrednie starcie obu tenisistek, w 2021 roku Polka pokonała Chorwatkę 6:1, 6:3 podczas turnieju w Indian Wells.

Poznaliśmy już plan gier na środę, dzięki czemu znana jest godzina pojedynku Świątek – Martić. Ponownie nasza tenisistka będzie rywalizować w sesji wieczornej na Manolo Santana Stadium, czyli głównym korcie.

Mecz Polki z Chorwatką rozpocznie się w okolicach godziny 20:00. Wcześniejsze spotkanie na tym obiekcie zaplanowane jest na godz. 16:00, stąd nie ma mowy o tym, by start pojedynku Świątek się opóźnił.

Tuż po zakończeniu tego starcia wiadome będzie, z kim zwyciężczyni zmierzy się w półfinale. Świątek lub Martić w kolejnej rundzie spotka się z Jessicą Pegulą bądź Weroniką Kudermetową. Mecz ten zaplanowano na godzinę 13:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here